agenda:  

Expositie tot 30 juni

30-06-2024

Oude Stadhuis
12:00 uur

Expositie Stormramp 1825

04-02-2025

Oude Stadhuis

Documentaire Derk van Assen

Vrijdag gaat in Museum Oorlog in de Peel in Melderslo de documentaire 'Zijn leven, Onze vrijheid'  over Derk van Assen in première. Verantwoordelijk voor deze productie is amateur filmmaker Thuur van den Heuvel.
In deze docu wordt het verhaal verteld van de Maastrichtse verzetsheld Derk van Assen, die in 1943 werd vermoord in de Schadijkse Bossen in Meterik. Al eerder is hier iets over verfilmd maar deze keer heeft Thuur van den Heuvel de hand weten te leggen op vele documenten, die tot in detail de gebeurtenissen in 1943 omschrijven.
In de zoektocht naar de echte verhalen zijn er op veel plaatsen opnames gemaakt. Zo natuurlijk in zijn geboorteplaats Hasselt (ov) waar de filmmaker nabestaanden heeft gesproken

Lees verder:

Gepubliceerd op: 29-04-2022